Głosuj na nasz projekt „Edukacja Rowerowa 2.0” w sklepie Tesco w Biłgoraju

W poniedziałek 21 stycznia rozpoczęło się decydujące głosowanie w programie grantowym Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Do 17 lutego każdy klient robiący zakupy w sklepie Tesco w Biłgoraju przy ul. Gen. Komorowskiego 18 może otrzymać żeton uprawniający do głosowania na jeden z trzech projektów. Wśród nich znajduje się nasz projekt „Edukacja Rowerowa 2.0” skierowany do nauczycieli i uczniów biłgorajskich szkół podstawowych.

Po pierwszym etapie oceny zgłoszonych wniosków w całej Polsce i podziale ich wg rejonizacji sklepów Tesco, trzy najlepsze wg oceny komisji biorą udział w głosowaniu, którego zwycięzca będzie mógł zrealizować cały założony we wniosku projekt.

Nasz projekt odpowiada na problem bezpieczeństwa młodych rowerzystów, którzy w ramach zajęć szkolnych nie mają przewidzianej praktycznej nauki jazdy po ulicach, trasach rowerowych i skrzyżowaniach. W ramach projektu odbędą się praktyczne zajęcia dla 8 grup uczniów z szkół podstawowych Biłgoraju oraz szkolenie dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego, które pozwoli im w przyszłości prowadzić zajęcia praktyczne. Całości dopełni otwarty przejazd rowerowy promujący potrzebę edukacji w ruchu drogowym.

Partnerem Fundacji w projekcie jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze.

Link do projektu na stronie Tesco: https://tesco.pl/pomagamy/project/15501/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *