ETZT 2018 w Lublinie: rywalizacja „Rowerem do NGO” – wyniki

Znamy już wyniki pierwszej rywalizacji „Rowerem do NGO”, która odbywała się podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie. Niespodzianki nie było, gdyż największym odsetkiem dojazdów na rowerze wykazał się zespół Towarzystwa dla Natury i Człowieka – Porozumienia Rowerowego.

Do rywalizacji zgłosiły się cztery organizacje rowerowe, z czego aktywny udział wzięły trzy:

  • Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe
  • Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
  • LuCreate – Fundacja Rozwoju Designu

Wśród nich było 19 uczestników, ale udział wzięły jeszcze dwie dodatkowe, które nie były uwzględniane w końcowych wynikach.

Łącznie zarejestrowane zostały 52 dojazdy zgodne z zasadami regulaminu, z czego 4 osoby korzystały z roweru każdego dnia.

Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęło Towarzystwa dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe, które zgłosiło 5 uczestników i zakończyło udział z 23 dojazdami, tj. 4,6 dojazdu/osobę na 5 możliwych w czasie ETZT.

Drugie miejsce zajęło LuCreate – Fundacja Rozwoju Designu z 3 uczestnikami i 10 dojazdami, tj. 3,3 dojazdu/osobę na 5 możliwych.

Trzecie miejsce przypadło Lubelskiemu Oddziałowi Okręgowemu Polskiego Czerwonego Krzyża, który zakończył rywalizację z 19 dojazdami i średnią 1,7 dojazdu/osobę na 5 możliwych. Należy jednak podkreślić, że w zespole PCK znajdowało się aż 11 uczestników (oraz 12 nieklasyfikowany), z których każdy min. raz wybrał w tym czasie rower.

Wszystkim uczestnikom i zespołom gratulujemy udziału w rywalizacji, otrzymają oni pamiątkowe dyplomy i gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Lublin.

Rywalizacja „Rowerem do NGO” została finansowana ze środków Gminy Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *