ETZT 2018 w Lublinie: rywalizacja „Rowerem do NGO” – wyniki

Znamy już wyniki pierwszej rywalizacji „Rowerem do NGO”, która odbywała się podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie. Niespodzianki nie było, gdyż największym odsetkiem dojazdów na rowerze wykazał się zespół Towarzystwa dla Natury i Człowieka – Porozumienia Rowerowego.

Do rywalizacji zgłosiły się cztery organizacje rowerowe, z czego aktywny udział wzięły trzy:

• Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe
  • Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
  • LuCreate – Fundacja Rozwoju Designu

Wśród nich było 19 uczestników, ale udział wzięły jeszcze dwie dodatkowe, które nie były uwzględniane w końcowych wynikach.

Łącznie zarejestrowane zostały 52 dojazdy zgodne z zasadami regulaminu, z czego 4 osoby korzystały z roweru każdego dnia.

Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęło Towarzystwa dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe, które zgłosiło 5 uczestników i zakończyło udział z 23 dojazdami, tj. 4,6 dojazdu/osobę na 5 możliwych w czasie ETZT.

Drugie miejsce zajęło LuCreate – Fundacja Rozwoju Designu z 3 uczestnikami i 10 dojazdami, tj. 3,3 dojazdu/osobę na 5 możliwych.

Trzecie miejsce przypadło Lubelskiemu Oddziałowi Okręgowemu Polskiego Czerwonego Krzyża, który zakończył rywalizację z 19 dojazdami i średnią 1,7 dojazdu/osobę na 5 możliwych. Należy jednak podkreślić, że w zespole PCK znajdowało się aż 11 uczestników (oraz 12 nieklasyfikowany), z których każdy min. raz wybrał w tym czasie rower.

Wszystkim uczestnikom i zespołom gratulujemy udziału w rywalizacji, otrzymają oni pamiątkowe dyplomy i gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Lublin.

Rywalizacja „Rowerem do NGO” została finansowana ze środków Gminy Lublin.