ETZT 2018 w Warszawie: Akademia Rowerowa – zaproszenie

We czwartek 20 września w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy do udziału w praktycznych warsztatach z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście, które odbędą się w dwóch grupach w śródmieściu Warszawy.

Warsztaty są odpowiedzią na rosnący ruch rowerowy w stolicy. Zapraszamy przede wszystkim osoby, które rozpoczynają przygodę z rowerem, czują się niepewnie na ulicy wśród samochodów lub chciałyby zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności związane z jazdą po mieście.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności zachęcamy – Przesiądź się!

Codzienne dojazdy do pracy i szkoły na rowerze to korzyści zarówno dla Ciebie – Twojego zdrowia, samopoczucia i kieszeni, jak i dla miasta.

Podczas zajęć, w grupach liczących maksymalnie 15 osób, uczestnicy przejadą po różnych rodzajach infrastruktury rowerowej, a w czasie postojów poznają przepisy i zasady zwiększające bezpieczeństwo w czasie podróży. Warsztaty będą także okazją do zadawania pytań i dyskusji na tematy związane z poruszaniem się rowerem po mieście.

Zapraszamy w dwóch grupach: 13:00-15:00 i 17:00-19:00

Start: przy Metrze Świętokrzyska. Trasa będzie wiodła ulicami Śródmieścia – łącznie z kontraruchem.

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy przez formularz.

Regulamin: Pobierz

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/1908641702775376/

Cel zajęć:

  • Nauka bezpiecznego zachowania się na drodze w czasie poruszania się rowerem oraz zwiększenie pewności siebie wśród samochodów.

  • Poznanie przepisów ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących rowerzystów oraz obowiązkowego wyposażenia roweru.

  • Poznanie przepisów i zasad bezpiecznego zachowania się na różnych rodzajach infrastruktury rowerowej tj. drogi i ciągi pieszo-rowerowe, pasy rowerowe, śluzy, kontrapasy i kontraruch.

  • Ćwiczenie poruszania się po jezdni na ulicach uspokojonego ruchu nie posiadających infrastruktury rowerowej; Zasady zachowania się na skrzyżowaniach, warunki dopuszczające jazdę rowerem po chodniku, przewóz dzieci na rowerze, jazda w grupie oraz wykorzystanie skrótów dla omijania szczególnie trudnych miejsc.

  • Poznanie zasad bezpiecznego parkowania i ochrony roweru przed kradzieżą.

 

Zajęcia są finansowane ze środków Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, poprowadzi je Fundacja Mobilności Aktywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *