Ukraina na rowerze

„Ukraina na rowerze” to kampania mająca na celu promocję i rozwój turystyki rowerowej u naszych wschodnich sąsiadów.

Pierwszy rowerowy wyjazd na Ukrainę odbył się latem 2013 roku, kiedy to pojechaliśmy przez Lwów, Tarnopol, Kamieniec Podolski, Mołdawię i Naddniestrze do Odessy. Później bywaliśmy tam wielokrotnie, zwiedzają przede wszystkim Ukrainę Zachodnią (Wołyń, Ziemię Lwowską, Zakarpacie, Karpaty, Podole, Bukowinę i Besarabię), rejon Odessy (ponowny wyjazd w 2017 roku), a także Kijów, Krzywy Róg i Charków.

Konsekwencją tych wyjazdów było rozpoczęcie kampanii i założenie 10 lipca 2017 roku profilu Facebook „Ukraina na rowerze” oraz rok później grupy dyskusyjnej „Ukraina, Mołdawia i Białoruś na rowerze”. W styczniu 2019 roku liczba polubień strony przekroczyła 1600, a członków grupy 270.

W sierpniu 2018 roku zorganizowaliśmy Rajd Rowerowy Zbereże – Jezioro Świtaź – Zbereże w ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże – Adamczuki.

W październiku i listopadzie 2018 roku prezentowaliśmy „Ukrainę na rowerze” pod kątem rozwoju turystyki rowerowej i biznesu na konferencjach w Iwano-Frankiwsku (Ukraina) oraz Brześciu (Białoruś).

Komentowanie jest wyłączone.