Krzysztof Jaraszkiewicz

Architekt i działacz społeczny z Lublina.

Wykształcenie zdobył na Politechnice Lubelskiej i Uniwersytecie Śródziemnomorskim w Kalabrii (Włochy) na kierunku Architektura i Urbanistyka. Doświadczenie zawodowe zaś w ASA Architekci w Lublinie w ciągu 7 lat ciągłej pracy na stanowisku asystenta projektanta.

Od 2008 roku (gdy wspólnie z kolegami założył stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina), stale działa na korzyść swojego miasta – w ciągu dnia zawodowo, w wolnej chwili społecznie. W stowarzyszeniu FRL odpowiada za przygotowywanie propozycji rozwiązań dla zrównoważonego transportu w mieście i poprawy sytuacji ruchu pieszego. Od roku 2015 związany także z Fundacją LuCreate.

W 2016 roku stał się członkiem Izby Architektów RP zdobywając uprawnienia projektowe bez ograniczeń w zakresie architektury, aktualnie prowadzi własną pracownię projektową AKJ oraz działalność doradczą w zakresie analiz urbanistycznych.

Laureat konkursów architektonicznych i urbanistycznych w zespołach projektowych:

• I miejsce – konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji rynku w Stalowej Woli-Rozwadowie wraz z przyległymi ulicami (praca zespołowa)
  • I miejsce – na społeczną koncepcję doliny Czechówki w Lublinie (praca zespołowa), wyróżnienie – międzynarodowy konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie terenu Podzamcza w Lublinie (praca zespołowa)

Prywatnie pasjonat podróży, roweru, miast, transportu miejskiego, fotografii miejskiej.